O FIRMIE

PLASSON Livestock to wiodący producent sprzętu i dostawca kompletnych pakietów rozwiązań dla hodowców drobiu. Mamy ponad 50 lat doświadczenia, w trakcie których nasze poidła dzwonowe stały się znane na całym świecie, a podwójnie uszczelniane smoczki są ich godnym następcą. Obecnie nasze pakiety sprzętu, w tym kompletne systemy pojenia i karmienia, a także specjalistyczne rozwiązania w zakresie klimatu wewnątrz kurników i budowy kurników dostępne są niemal na całym świecie.

Nasze rozwiązania cenione są na najbardziej rozwiniętych drobiarskich rynkach świata, takich jak Stany Zjednoczone, Brazylia, Chiny, a w Europie chociażby Francja.

Zdajemy sobie sprawę, że zależnie od typu hodowli jej gówny cel jest inny. Osiągnięcie go przy zachowaniu kontroli nad najważniejszymi wydatkami w ramach dobrze kontrolowanego systemu i w oparciu o najwyższej jakości sprzęt zwykle prowadzi do osiągnięcia najwyższego możliwego zysku.

W Polsce firma obecna jest od 2008 roku jako Plasson Polska Sp. z o.o. a zaistniała dzięki dystrybucji kształtek elektrooporowych oraz skręcanych (zaciskowych) firmy Plasson Ltd.

Plasson Ltd. to światowej klasy producent wyrobów z tworzyw sztucznych. Międzynarodowa firma, notująca sprzedaż na poziomie powyżej 200 milionów Euro rocznie, zatrudnia ponad 1150 pracowników. Swoją silną pozycję na świecie zawdzięcza niezwykle szerokiej gamie produktów przeznaczonych do sieci polietylenowych.

Firma rozpoczęła swoją działalność w 1964 roku od produkcji dla rolnictwa - pierwszymi produktami wytworzonymi przez firmę były systemy transportowe oraz wodopoje dla drobiu. Następnie rozpoczęto produkcję kształtek do rur polietylenowych, które dziś używane są w rozmaitych sieciach poczynając od wody, przez gaz, przemysł, górnictwo, telekomunikację, aż po będące źródłem firmy rolnictwo.